Секція 1

ІТ-компетентність і професійний розвиток педагога

 модератор: Чернікова Л.А., кандидат педагогічних наук, зав.кафедрою

Презентація модератора секції

Тези "Організаційно-педагогічні умови розвитку ІТ-компетентності учителів в післядипломній освіті на прикладі моделі навчання вчителів Запорізької області"

Проблемні питання секції:
  • Чому і як потрібно навчати вчителів в галузі ІКТ?
  • Чому вчителі повільно впроваджують ІКТ в свою діяльність?
  • Як мотивувати вчителів до використання ІКТ?
  • Чи впливають ІКТ на розвиток професіоналізму вчителя?
  Залишайте свої думки та обговорення статей в коментарях 

________________________________________________________________________


ИТ-компетентность и профессиональное развитие педагога
  модератор: Черникова Л.А., кандидат педагогических наук, зав.кафедрой
 

Проблемные вопросы секции:

  • Чему и как нужно обучать учителей в области ИКТ?
  • Почему учителя слабо внедряют ИКТ в своей деятельности?
  • Как мотивировать учителей к использованию ИКТ?
  • Влияют ли ИКТ на развитие профессионализма учителя?
   Оставляйте свои мнения и обсуждение статей в комментариях

_____________________________________________________________________________
Доповіді:

ПІП учасника Доповідь ФИО участника Доклад
Корчевський Д.О., м.Одеса, Комп’ютерна академія “ШАГ” Тези "Розвиток особистості фахівця компютерного профілю в умовах компетентнісного підходу" Корчевский Д.О., г.Одесса, Компьютерная академия "ШАГ" Тезисы "Развитие личности специалиста компьютерного профиля в условиях компетентностного подхода"
Смоліна І. С., м.Бердянськ, Бердянський державний педагогічний університет, Ст.викладач кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні, кандидат педагогічних наук Тези "Формування професійних умінь у майбутніх інженерів-педагогів застосовувати комп'ютерні технології в управлінні виробництвом з використанням системи 1С: Підприємництво" Смолина И.С., г.Бердянск, Бердянский государственный педагогический университет, Ст.преподаватель кафедры компьютерных технологий в управлении и обучении, кандидат педагогических наук Тезисы "Формирование профессиональных умений у будущих инженеров-педагогов применять компьютерные технологии в управлении производством с использованием системы 1С: Предпринимательство"
Каплун С.В., Харків, Харківська академія неперервної освіти. Тези "Проблеми формування ІКТ-компетентності учителів природничо-математичних дисциплін" Каплун С.В., Харьков, Харьковская академия непрерывного образования Тезисы "Проблемы формирования ИКТ-компетентности учителей естественно-математических дисциплин"
Хатько А.В., Україна, м.Бердянськ, старший викладач кафедри інформатики та програмної інженерії Бердянського державного педагогічного університету, кандидат пед.наук Тези "Інформатична компетентність інженера-педагога комп’ютерного профілю" Хатько А.В., Украина, Бердянск, старший преподаватель кафедры информатики и программной инженерии Бердянского государственного педагогического университета, кандидат пед.наук Тезисы "Информатическая компетентность инженера-педагога компьютерного профиля"
Іванов І.Ю., Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Тези "Стан сформованості ІКТ-компетентності вчителів-словесників" Иванов И.Ю., Луганский областной институт последипломного педагогического образования Тезисы "Состояние сформированности ИКТ-компетентности учителей-словесников"





39 комментариев:

  1. Добрый вечер!
    ИКТ на развитие учителя однозначно влияют! А вот на развитие профессионализма учителя, на мой взгляд, влияют лишь в том случае, если учитель не просто поприсутствовал на семинаре, МО, выставке, курсах и т.п., а поприсутствовав "унёс" с собой идеи применения в своей повседневной работе, заинтересовался технологиями и активно интересуется применением новинок.
    С уважением, Титова А.А.

    ОтветитьУдалить
  2. Здравствуйте!ИКТ очень помогают учителю в работе, если учитель владеет технологиями в совершенстве, для этого нужно иметь компьютер дома и на рабочем месте, чтобы готовиться к урокам и развиваться.
    С уважением Дикая ГА

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Как показывает опыт, некоторые учителя имеют компьютер и дома и на работе, но все же его не используют. На ваш взгляд, какие в таком случае необходимы мотивации для учителя?
      С уважением, Сокол Ирина.

      Удалить
    2. Да,к сожалению, наличие компьютера дома (подключенного к Internet), не гарантирует профессиональное продвижение учителя в отношение использования ИКТ. Потратить время на "сидение" , например, в "Одноклассниках" учитель может, но использовать это же время для создания цифровых образовательных материалов для урока, для ведения своего блога и.т.п. - нет.
      С одной стороны, наверное, это реакция на неверие учителя в адекватное отношение к своей деятельности (и зарплата, и отсутствие оборудованных кабинетов и.т.п.).
      С другой - действительно незнание многих возможностей, которые могут дать ИКТ.
      Наверное, "началом мотивации" может выступить ознакомление, а затем приобретение первичных практических навыков на курсах и спецкурсах. Короткие, яркие, не очень сложные,полезные для работы ПРАКТИЧЕСКИЕ ЗАДАНИЯ - вот те шаги, которые мы стараемся осуществлять на занятиях с учителями, чтобы вызвать интерес к дальнейшему их самообразованию в этом направлении.
      C.В.Каплун

      Удалить
  3. Добрый день.
    Я считаю, что для того, чтобы преподаватель заинтересовался и начал внедрять ИКТ в своей педагогической деятельности, нужно наглядно продемонстрировать ему возможности и варианты применения его знаний на практике. Многие преподаватели получали знания еще в тот момент, когда развитие ИКТ находилось еще на зачаточном уровне или отсутствовало, как таковое. Поэтому изначально нужно решить проблему компьютерной "безграмотности" многих преподавателей старшего поколения. Для этого необходимы курсы повышения квалификации, причем не раз в 5 лет, а, учитывая специфику предмета и скорость его развития, хотя бы раз в 2 года.
    С ув. Смирнова Е.В.

    ОтветитьУдалить
  4. Доброго дня!
    В наш стрімкий час вчитель не може не використовувати ІКТ в своїй навчальній діяльності. Комп'ютерні технології впливають на професіоналізм вчителя обов'язково, адже вчитель повинен бути носієм знань, які він отримує відвідуючи семінари, курси, тренінги і використовує їх в своїй роботі.
    Спасибі Вам за нові знання.
    З повагою Дерев'янко В. М.

    ОтветитьУдалить
  5. В наш час поняття вчитель і компьютер виступають уже,як не роздільні.Так, компьютерні технології заполонили усе життя.У тому числі і наших дітей.Тому ІКТ звичайно ж впливають на розвиток педагогічної компетенції вчителів.Більше того,на мою думку,в наш час, без втручання компьютерної техніки важко провести доцільний,пізнавальний,розвивальний і цікавий урок.

    ОтветитьУдалить
  6. Доброе утро! ИКТ - это новое направление в образовании, которое достаточно стремительно развивается в настоящее время. Появляются новые возможности преподавания учебного материала. Информационные технологии могут облегчить восприятие нового материала учениками. Применение презентаций, видеороликов и т.д., наглядно показывает и раскрывает механизмы протекания тех или иных процессов в биологии, химии, физике. Трудности могут состоять в том, что не все учебные заведения и кабинеты оснащены необходимой техникой. С уважением Емельянова Л.С.

    ОтветитьУдалить
  7. Доброго дня! В наш час щоб рухатись в перед потрібно володіти ІКТ. Але у школах працюють вчителі різного віку.І чим старше вчитель тим йому складніше, винникає деякий страх перед компютером, тому виникають деякі труднощі.Але, якщо ти бажаєш і не хочеш відставати від нового покоління, то ти повинен поставити перед собою мету вивчити і впроваджувати у своїй праці.
    З повагою Завгородня І.А.

    ОтветитьУдалить
  8. На развитие профессионализма учителя и воспитателя влияют знания полученные на курсах.
    Полученные знания помогут сделать учебный процесс интересным.

    ОтветитьУдалить
  9. Безперечно ІКТ впливають на розвиток професіоналізму вчителя. Це дозволяє багатогранно, різнобічно впроваджувати навчальний матеріал у викладанні предмету. На курсах з ІКТ треба формувати разнорівневі групи, щоб кожен міг підвищити свій рівень.На щастя база знань вашої кафедри стрімко розвивається і поповнюється, тому курси виявляються корисними для всіх.Повільне впровадження ІКТ в роботі поки ще обмежується можливостями шкіл.Тому існують відокремлені частини: підготовка вчителя до уроку та сам урок з його учасниками.

    ОтветитьУдалить
  10. Інформаційна компетентність педагогів природничо-математичних дисциплін відіграє важливу роль у доцільності використання комп'ютера в навчальному процесі, у визначенні педагогічних цілей. Це дозволяє розкрити істотні зв'язки досліджуваних об'єктів, глибше виявити їх закономірності, що у кінцевому рахунку веде до кращого засвоєння матеріалу. Учитель може використовувати інформаційні ресурси також для самоосвіти.
    м.Мелітополь, Мелітопольська гімназія №19

    ОтветитьУдалить
  11. Раніше інформацію з будь-якої теми учень міг отримати з підручника, довідкової літератури, конспект уроку.
    Зараз школярі більше часу проводять у пошуку потрібної інформації в глобальній мережі, в мережевих спільнотах, а не в традиційних підручниках.
    Мозок дитини, налаштований на отримання знань у формі розважальних програм по телебаченню, набагато легше сприймає запропоновану вчителем інформацію
    за допомогою ІКТ. Отже, вчителю необхідно володіти не тільки сучасними методиками, а й новими освітніми технологіями, щоб спілкуватися на одній мові
    з дитиною і новинками ІКТ.

    ОтветитьУдалить
  12. Чому вчителі повільно впроваджують ІКТ в свою діяльність? - відсутня мотивація. Перше запитання на курсах: "А що мені за це буде?". Ще одним важливим пунктом є технічне оснащення навчальних закладів та наявність швидкісного Інтернету.
    Як мотивувати вчителів до використання ІКТ? - змінювати нормативну базу, впроваджувати оплату за використання та впровадження ІКТ в професійній діяльності, проводити гранди тощо. Варіантів багато, але в першу чергу все повинно йти від держави.
    Чи впливають ІКТ на розвиток професіоналізму вчителя? - звичайно. На сьогоднішній день впровадження ІКТ дають багато можливостей для вчителів, це і створення електронних портфоліо, і впровадження сучасних навчальних технологій, отримання актуальної інформації тощо.
    З повагою, Сокол Ірина.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Да, учителю трудно ввести ИКТ в свою деятельность, не столько из-за отсутствия мотивации, сколько по привычке доверять бумажным документам больше чем электронным. Согласится в том, что ты не компетнтен в некоторых вопросах ИКТ для некоторых означает понизить свою самооценку. Но учитель в своей работе учится всегда и по-этому использование ИКТ действительно влияет на развитие профессионализма учителя.
      Власенко Г. И. Мелитопольская Гимназия №9

      Удалить
    2. Вчитель, який не володіє ІКТ, сьогодні "не володіє Всесвітом". Інформація збільшується в геометричній прогресії. Обробити її, запам`ятати вже "поперці" не допоможуть. Вчитель повинен усе своє життя вчитися, та дізнаватися щось нове - тільки тоді він ВЧИТЕЛЬ.
      Вважаю, що і мотивувати не потрібно. Ми повинні самі зрозуміти, що без ІКТ сьогодні - це крок назад. Діти, батьки, вчителі-новатори дають про це зрозуміти вже тривалий час.
      Вважаю, що і курси не допоможуть на сто відстотків запровадити ІКТ в навчальний процес: хтось зацікавиться і почне активно працювати, втилюючи сучасні технології, а хтось - задля галочки, щоб було...

      Удалить
  13. Сергій Трофименко15 апреля 2013 г. в 10:44

    Ірина, Ви абсолютно праві - головне це мотивація. Але важливий не тільки матеріальний стимул, хоча він би теж не завадив. Важливо мати ще і внутрішній, моральний стимул. Якщо вчитель знаходиться в пощуку, творчо підходить до своєї справи - ІКТ це його шлях. Але хтось не хоче, хтось не може, а у когось може бути інший шлях, інші методи. Якщо вам цікаво використовувати комп'ютеризоване навчання - ви його будете використовувати. Якщо перевести все в адміністративне русло - закінчиться відбувайлівкою. Важливо показати педагогам переваги таких технологій, дати так би мовити, в руки цей освітній інструмент, що ЗОІППО успішно робить, в тому числі і в рамках цієї конференції. Як його використають вчителі - це вже інше питання. Безумовно можна стверджувати - уявити сучасний освітній процес і сучасного вчителя без ІКТ неможливо!
    Сергій Трофименко

    ОтветитьУдалить
  14. Оскільки вчителі - дорослі люди, то навіть показавши гарні наочні приклади використання ІКТ, вони можуть не відреагувати, оскільки це не є їхньою особистою потребою. Напевно, під час навчання варто запропонувати вчителями таку проблему, яку вони зможуть вирішити швидко й ефективно лише за допомогою ІКТ, тобто хоча б в рамках навчального часу перетворити знання про ІКТ в особисту потребу.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Нина Воронина15 апреля 2013 г. в 23:52

      Добрый вечер. Влияют ли ИКТ на развитие профессионализма учителя? Конечно, да! Ведь как это помогает доступнее и интереснее излагать тот или иной материал урока.
      Проверять, оценивать знания, исследовать самостоятельно, проектировать уроки, особенно в старших классах, в частности ,на уроках литературы, да и во внеклассной работе. Согласна с мнением коллеги, что учитель и компьютер выступают как неделимые части в обучении и воспитании школьников.
      Нина Воронина

      Удалить
    2. Нина Воронина16 апреля 2013 г. в 00:17

      Добрый вечер.Добрый вечер. Влияют ли ИКТ на развитие профессионализма учителя? Конечно, да! Ведь как это помогает доступнее и интереснее излагать тот или иной материал урока.
      Проверять, оценивать знания, исследовать самостоятельно, проектировать уроки, особенно в старших классах, в частности ,на уроках литературы, да и во внеклассной работе. Согласна с мнением коллеги, что учитель и компьютер выступают как неделимые части в обучении и воспитании школьников.
      Нина Воронина

      Удалить
  15. Все интересно, но ...

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Вот это НО мы как раз и пытаемся здесь обсудить. Ждем продолжения.
      С уважением, Сокол Ирина!

      Удалить
  16. Чи впливають ІКТ на розвиток професіоналізму вчителя? Безусловно,да,это позволяет учителю быть современным и интересным для других

    ОтветитьУдалить
  17. ИКТ безусловно влияет на развитие профессиональной деятельности учителя, но большая проблема в том, как мотивировать учителей использовать ИКТ в своей деятельности если на всевозможную мотивацию (курсовая переподготовка, повышение квалификации, самообразование) ответ один: "не хочу".
    с уважением Чуприна Г.В.

    ОтветитьУдалить
  18. Гречана И.Ю.

    Почему учителя слабо внедряют ИКТ в своей деятельности? Особо болезненно вопрос стоит для сельских школ, где на 25 учеников приходиться один компьютер, и два проектора на 30 учителей, отсутствие скоростного Интернета. Думаю, что это главная причина слабого внедрения ИКТ.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. На мой взгляд, в этих условиях можно акцент делать на домашних заданиях для учеников. В условиях, когда необходимого оборудования нет в школе, многие дети все-таки имеют компьютеры дома,и поэтому общение "учитель-ученик" можно сделать ИКТ-направленным хотя бы пока на таком уровне.
      С уважением,
      С.В. Каплун

      Удалить
  19. Чи впливають ІКТ на розвиток професіоналізму вчителя? Думаю, що так. Уроки, проведені нецікаво, дітям не подобаються. Щоб не втратити авторитет і повагу, вчитель повинен бути сучасним і в деяких питаннях не відставати від дітей.
    З повагою Ольга Куліна.

    ОтветитьУдалить
  20. ИКТ несомненно влияет на развитие профессиональной деятельности учителя, ИКТ безусловно нужно использовать в своей работе, без этого в наше время просто никуда, а учителя, которые отвечают "не хочу", рано или поздно поймут, что они отстают от своих учеников, а учителю это недопустимо. Это требование времени, или ты идёшь в ногу со временем, или уступи дорогу тем, кто хочет!!! Повалихина Л.Х., Мельникова И.В.

    ОтветитьУдалить
  21. Чему и как нужно обучать учителей в области ИКТ?-Да, безусловно, но кто? и каким образом это должен делать?Я не возражаю против, например "intel" на базе института последипломного образования,но,существует проблема эффективности , так называемых "тренингов", где за минимальное количество часов и "приложения собственных титанических усилий" или, если идти кратчайшим путём, "помощи друга" ( чаще всего школьного учителя информатики),результат, увы, весьма плачевен...бесцельно потраченное время и силы, зато при наличии соответствующего сертификата...Может есть смысл что-то поменять? Заместитель директора школы

    ОтветитьУдалить
  22. Реально, при наявності технічного забезпечення процесу. Чистяков Ю.О., Титова Л.Г.

    ОтветитьУдалить
  23. Учителям школи слід допомогти у відчутті впевненості та ефективності сучасних інформаційних технологій. Частіше проводити тренінги, практикуми з питань користування компьютерними ліцензійними програмами. Забезпечити кожен шкільний кабінет сучасними мультимедійними засобами, підключити дійсно до швидкісного інтернету, який працював би безперебійно. А вчитель вже використовуючи свій досвід, вдало зуміє все використати в навчально-виховному процесі, задля підвищення якості освіти наших вихованців. З повагою Коржавіна О.В.

    ОтветитьУдалить
  24. Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках сприяє підвищенню його ефективності, всебічному і гармонійному розвитку особистості учнів, розкриттю їх талантів, суттєво впливає на зміст, форми, методи навчання. Вдало підібрані засоби забезпечують розвиток творчих здібностей, стимулюють пізнавальну активність, емоційну сферу та інтелектуальні почуття школярів. При цьому підвищується працездатність учнів, зацікавленість їх різними видами діяльності, поліпшується просторова уява, пам’ять, логічне мислення, розширюється їх світогляд. Тому ІКТ мають великі можливості вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення ефективності уроку.
    З повагою Логвиненко Н.Л. Мелітопольська гімназія №9.

    ОтветитьУдалить
  25. IT-компетентність вчителя, безумовно, в наш час є нагальною необхідністю! Використання інформаційних технологій значно полегшує як підготовку до "сучасного" уроку в школі, так і його проведення. До того ж вчитель, який володіє ІТ-технологіями навіть на початковому рівні, може зробити свою позакласну та виховну роботу значно різноманітнішою, цікавішою та привабливішою для учнів.
    Професійний розвиток педагога має систематично насичуватись, поповнюватись новими знаннями та уміннями в галузі інформаційних технологій за допомогою семінарів, курсів, майстер-класів. Звичайно не аби-яку роль в такій освіті відіграє особистий досвід колег, можливість та бажання на особистому прикладі показати перевагу ІТ-технологій над традиційними засобами роботи.
    Мелітопольська гімназія №9.

    ОтветитьУдалить
  26. Этот комментарий был удален автором.

    ОтветитьУдалить
  27. Чому вчителі повільно впроваджують ІКТ в свою діяльність?
    Часто ми стикаємося з небажанням вчителів освоювати комп'ютерні технології, яке викликане незнанням. Саме незнання і породжує небажання. Але незнання не є першопричиною, а, у свою чергу, є наслідком декількох причин, які вже давно відомі, але, незважаючи на час, не втрачають своєї актуальності. А саме:
    -страх учителя проявити перед учнями свою некомпетентність;
    -страх учителя від усвідомлення того, що є велика різниця між швидкістю розвитку інформаційних технологій та його (учителя) можливостями;
    -відсутність вільного доступу кожного вчителя до комп'ютерної техніки та Інтернету;
    -відсутність методики використання ІКТ у процесі викладання конкретного предмету;
    -складність у застосуванні навчального ППЗ безпосередньо на уроці;
    -відсутність будь-якого стимулювання вчителя у цьому напрямку;
    -небажання вчителів відходити від старої системи викладання предмету та використовувати сучасні технології.
    Але для того, щоб урок був яскравим,сучасним,цікавим необхідно вчитися використовувати ІКТ в учбово-виховному процесі.Це дає змогу зацікавити сучасну молодь.
    З повагою Булига Д.П. Мелітопольська ЗОШ №1.

    ОтветитьУдалить
  28. На мій погляд, сучасний вчитель повинен постійно , так би мовити, тримати руку на пульсі , тобто оновлювати і збагачувати свої знання з предмету та методики викладання, заохочувати учнів до вивчення свого предмету, знайомитися із досвідом своїх колег в Україні та за її межами. У сучасному світі все це неможливо без володіння ІТ- технологіями. Згодна з тим, що поповнювати свій багаж знань, треба не тільки через самоосвіту. Для цього необхіно проходити різноманітні курси підвищення ІТ-компетенцій, обмінюватися набутим досвідом із колегами на семінарах та конференціях. Мелітопольська гімназія № 9

    ОтветитьУдалить
  29. ІТ-компетентність вчителя різних спеціальностей – це здатність вчителя використовувати на практиці ІТ для задоволення особистих потреб і розв’язування професійних завдань у відповідній предметній галузі, яка передбачає: наявність знань у галузі ІТ, методів та форм їх впровадження в професійну діяльність; сукупності умінь і навичок застосування ІТ. З повагою, Дяченко Світлана Анатоліївна Мелітопольська гімназія № 9

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. У школі особливе місце повинно відводитися таким формам занять, що забезпечують участь кожного учня у проведені уроку, підвищують авторитет знань та індивідуальну відповідальність школярів за результати навчальної діяльності. Ці завдання учнів можна успішно розв’язувати завдяки інформаційним технологіям.

      Удалить
  30. Как учитель информатики могу сказать, что развитие информационной компетенции учителя конечно повышает его уровень профессионализма. Правда от этого количество вопросов к учителю информатики не уменьшается, но становятся более сложными

    ОтветитьУдалить

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.